Ομάδα Παμπαίδων 2015-2016

# ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ
1 Γαλάνης Χ.  
2 Χανταί Α.  
3 Διαμαντόπουλος Β.  
4 Τρίγκας Π.  
5 Εκμετζόγλου Φ.  
6 Σωτηρόπουλος Γ.  
7 Μιχαλόπουλος Γ.  
8 Παπαδάκης Φ.  
9 Μιχαλόπουλος Ν.  
10 Ρεντζής Φ.  
11 Μιχαλόπουλος Α.  
12 Πετρόπουλος Λ.  
13 Μηλιτσόπουλος Φ.  
14 Γεωργόπουλος Κ.  
15 Μπούργος Λ.  
16 Χριστιάς Η.  
17 Λαλιώτης Γ.  
18 Τσέλιος Ρ.  
19 Αβραμόπουλος Μ.  
20 Τσιόδουλος Α.  
21 Παπακανέλλος Γ.  
22 Μάρκος Ν.  
23 Τζούδας Γ.  
24 Σωτηρόπουλος Α.  
25 Παρασκευόπουλος Ν.  
26 Παπουτσιδάκης Κ.  

Προπονητής: Σταύρος Γεράνιος

Ομάδα Νεανίδων - Κορασίδων 2013-2014

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ
Μπακοπούλου Ιωάννα Ακραία 1997
Λαμπροπούλου Καλή Libero - Ακραία 1996
Γιαννοπούλου Διονυσία Διαγώνια 1997
Μπούμπουκα Δέσποινα Πασαδόρος 1996
Μακρή Σοφία Πσαδόρος 1997
Σαραπτσή Χριστίνα Διαγώνια 1997
Μπλοκ Μαρία Κεντρική 1997
Αττάρτ Βασιλική Κεντρική 1995
Παπαδοπούλου Θέμιδα Ακραία 1995
Μανίκα Ελένη Κεντρική 1997
Αραβαντινού Ιωάννα Κεντρική 1996
Παπαφωτίου Παναγιώτα Ακραία 1996
Κοντραφούρη Σταυρίνα Libero 1999
Καράτση Μαριάννα Libero 1996
Κοντογεωργοπούλου Ευτυχία Ακραία 1998

Προπονητής: Λαμπρόπουλος Γρηγόρης

 Ομάδα Παίδων 2015-2016

# ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ
1 Ράπτης Α.  
2 Μακρής Γ.  
3 Μιχαλόπουλος Γ.  
4 Τίμπιλης Φ.  
5 Πουλίδας Κ.  
6 Αβράμης Α.  
7 Χριστόπουλος Γ.  
8 Γαλάνης Α.  
9 Σωτηρόπουλος Ε.  
10 Κανελλόπουλος Β.  
11 Πομώνης Α.  
12 Ζυγούρας Φ.  

Προπονητής: Σταύρος Γεράνιος

 Ομάδα Εφήβων 2015-2016

# ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ
1 Ηλιόπουλος Β.  
2 Κανελλόπουλος Κ.  
3 Ζαφειρόπουλος Σ.  
4 Καλαϊτζιδάκης Κ.  
5 Μικρώνης Ε.  
6 Κλειδέρης Σ.  
7 Καραγιαννάκος Β.  
8 Αγγελακόπουλος Χ.  
9 Λαμπρόπουλος Π.  
10 Σχίζας Σ.  
11 Βασιλείου Μ.  
12 Τσεριώνης Γ.  

Προπονητής:Σταύρος Γεράνιος

Γυναικεία ομάδα 2013-2014

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ
Γαλάνη Δώρα Κεντρική 1993
Αραβαντινού Σοφία Διαγώνια 1992
Βόμβυλα Μαρία Ακραία 1991
Δουραμάνη Θάλεια Ακραία 1992
Μπιρλή Έλενα Ακραία 1992
Παπαλάμπρου Γιώτα Πασαδόρος 1992
Κυριαζίδου Γιάννα Πασαδόρος 1992
Κυριαζίδου Ελένη Ακραία 1991
Βουκελάτου Δανάη Libero 1993
Γιαγκούση Ήρα Διαγώνια 1994
Χαραλαμποπούλου Αριάνα Ακραία 1994
Ζουμπλίου Ανθή Κεντρική 1993
Μερκούρη Λίλιαν Κεντρική 1993
Μαυροθαλασίτη Ρεγγίνα Ακραία 1994

Προπονητής: Λαμρόπουλος Γρηγόρης

Το τμήμα λειτούργησε και αυτό με την ίδρυση της Α.Ε.Π.  ΟΛΥΜΠΙΑΣ και σήμερα αγωνίζεται στην Α2 Εθνική κατηγορία. Για τρείς συνεχόμενες αγωνιστικές περιόδους (2000 – 2001, 2001- 2002 και 2002-2003) συμμετείχε στο πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας.

Η συνοπτική πορεία του τμήματος είναι η κάτωθι:

Αγωνιστική περίοδος Κατηγορία
1965-1966 Α’ Εθνική
1969-1970 Α’ Εθνική
1994-1995 Β’ Εθνική
1995-1996 Β’ Εθνική
1996-1997 Β’ Εθνική
1997-1998 Β’ Εθνική
1998-1999 Α2 Εθνική
1999-2000 Α2 Εθνική
2000-2001 Α1 Εθνική
2001-2002 Α1 Εθνική
2002-2003 Α1 Εθνική
2003-2004 Α2 Εθνική
2010-2011 Β’ Εθνική

Το τμήμα του γυναικείου βόλλεϋ του συλλόγου μας ιδρύθηκε το 1975. Αποκορύφωμα των διακρίσεων για το τμήμα ήταν η περίοδος 1996-1997 όπου κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής κατηγορίας και ταυτόχρονα την ανοδό της στη Α2 Εθνική κατηγορία.

Διακρίσεις του Τμήματος Βόλλεϋ Γυναικών την τελευταία δεκαετία:

  • Γυναικεία: Από το 2001 μέχρι το 2006 συμετείχε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγ.
  • Νεανίδων: 2007 – 2008 4η Πανελλήνια θέση.

Το τμήμα των εφήβων έχει επίσης να επιδείξει πολλές επιτυχίες στα αντίστοιχα Πανελλήνια πρωταθλήματα με τις κατακτήσεις σημαντικών θέσεων. Μερικές από τις πιο πρόσφατες επιτυχίες των τμημάτων αυτών την τελευταία δεκαετία είναι::

Αγωνιστική περίοδος Θέση
2002-2003 4η Πανελλήνια θέση
2005-2006 2η Πανελλήνια θέση
2006-2007 4η Πανελλήνια θέση

Τα τμήματα υποδομής (Εφηβικό, Παιδικό, Παμπαίδων και Μίνι) έχουν να επιδείξουν πολλές επιτυχίες στα αντίστοιχα Πανελλήνια πρωταθλήματα με τις κατακτήσεις σημαντικών θέσεων. Μερικές από τις πιο πρόσφατες επιτυχίες των τμημάτων αυτών την τελευταία δεκαετία είναι:

ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ / ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
2002-2003 Α1 Εθνική κατηγορία
2003-2004 Α2 Εθνική κατηγορία
2004-2005 Β' Εθνική κατηγορία
2005-2006 Γ' Εθνική κατηγορία
2006-2007 Περιφερειακό πρωτάθλημα
2007-2008 Περιφερειακό πρωτάθλημα
2008-2009 Περιφερειακό πρωτάθλημα
2009-2010 Περιφερειακό πρωτάθλημα
2010-2011 Β' Εθνική κατηγορία
2011-2012 Β' Εθνική κατηγορία
2012-2013 Α2 Εθνική κατηγορία
2013-2014 Α2 Εθνική κατηγορία
ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ / ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
2011-2012
Παγκορασίδων
1η θέση στο Final Four Πελοποννήσου
2012-2013
Κορασίδων
4η θέση στο Final Four Πελοποννήσου
ΕΦΗΒΟΙ - ΠΑΙΔΕΣ - ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ / ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
2002-2003 1η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
1η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2003-2004 2η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
1η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
1η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2004-2005 3η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
1η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2005-2006 1η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
1η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
3η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2006-2007 1η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
2η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
2η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2007-2008 4η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
3η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2008-2009 3η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
2η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2009-2010 4η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
2η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2010-2011 3η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
2η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2011-2012 3η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
3η θέση Πελοποννήσου - Παίδες
1η θέση Πελοποννήσου - Παμπαίδες
2012-2013 1η θέση Πελοποννήσου - Έφηβοι
ΕΦΗΒΟΙ - ΠΑΙΔΕΣ - ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ / ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
2002-2003 4η Πανελλήνια θέση - Έφηβοι
6η Πανελλήνιαθέση - Παμπαίδες
2003-2004 5η Πανελλήνια θέση - Παίδες
3η Πανελλήνια θέση - Παμπαίδες
2004-2005 6η Πανελλήνια θέση - Παμπαίδες
2005-2006 2η Πανελλήνια θέση - Έφηβοι
6η Πανελλήνια θέση - Παίδες
2006-2007 4η Πανελλήνια θέση - Έφηβοι

Οι αθλητές μας Γ. Λιβαθινός, Κοτσιλιάνος Γ. και Βασιλάκος Κων. ήταν βασικά μέλή των Εθνικών Ομάδων των Παίδων και Εφήβων.

Στην φετινή αγωνιστηκή περίοδο η ομάδα μας θα συμμετέχει στον πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Ανδρική ομάδα 2015-2016

Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ
1 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ LIBERO 25/10/1992 1,79 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
2 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ 06/08/1984 1,93 ΚΥΖΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ
3 ΧΑΣΑΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ 12/09/1982 1,92 ΓΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
4 ΔΗΜΗΣΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΑΣΣΑ 25/09/1990 1,86 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
5 ΓΕΡΑΝΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΣΣΑ 09/03/1994 1,89 Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ
6 ΝΤΟΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΚΡΑΙΟΣ 16/09/1993 1,92 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
7 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ 25/02/1984 1,94 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
8 ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ 28/09/1990 1,93 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
9 ΑΥΓΕΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ 30/06/1992 1,92 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
10 ΠΑΠΑΕΜΑΝΝΟΥΗΛ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΑΚΡΑΙΟΣ 10/06/1993 1,86 Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ
11 ΡΑΠΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΚΡΑΙΟΣ 16/02/2000 1,95 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
12 ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ 04/02/1992 1,89 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
13 ΚΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ LIBERO 25/09/1979 1,87 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
14 ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΚΡΑΙΟΣ 10/01/1991 1,87 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

Προπονητής: ΔΑΡΕΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Βοηθός προπονητή: ΓΕΡΑΝΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Γυμναστής:

Στατιστικολόγος:TZOYBEKAΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Φυσιοθεραπευτής:

ΕΦΟΡΟΣ: ΡΑΠΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΒΟΛΛΕΫ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Διακρίσεις Βόλλεϋ